Are you interested ?

Place of work: Sweden

Duties

The site engineer's duties will be supporting the foreman in the performance of construction work related to work safety and health regulation, timetable and quality requirements. In addition, you will take care of materials, planning the construction process, responsibility for subordinate employees and make sure to leave a good corporate image. The projects will be conducted mainly in Stockholm, but also in other cities in southern Sweden such as Malmö, Gothenburg and smaller cities. The candidate for work in this position should focus on personal development, enabling independent construction work at a later stage.

Qualifications:

  • Civil or university engineer with a focus on - site enginee
  • At least 2 years of experience as a construction engineer - concrete constructions
  • Knowledge in English or Swedish at a level that allows for free communication
  • Skills for managing working hours
  • Knowledge in MS Office, AutoCad
  • B driving license
  • Ambition, commitment, independence, responsibility and the desire for personal development

We offer:

  • Work in a professional and committed team.
  • Stable and attractive employment conditions based on employment contract
  • The possibility of professional development while implementing interesting construction problems
  • Nice work atmosphere
  • Accomodation

Miejsce pracy: Szwecja

Opis stanowiska:

Zadaniami Inżyniera Budowy będzie wsparcie Kierownika Robót przy realizacji robót budowlanych z zachowaniem zasad BHP, harmonogramu oraz wymogów jakościowych. Oprócz tego do ważnych zadań będzie należało dbanie o zaopatrzenie budowy, czynny udział w planowaniu procesu budowlanego, odpowiedzialność za podległych pracowników (siły własne i podwykonawcy) oraz dbanie o dobry wizerunek firmy. Realizowane projekty będą znajdowały się przede wszystkim w Sztokholmie, jak również w pozostałych miastach południowej Szwecji jak Malmö, Göteborg i mniejsze miejscowości. Kandydat do pracy na tym stanowisku powinien być nastawiony na rozwój osobisty co umożliwi w późniejszym okresie samodzielne prowadzenie robót budowlanych.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe - Budownictwo
  • Doświadczenie min. 2-letnie na stanowisku Inżynier Budowy - konstrukcje żelbetowe (mile widziane kontrakty zagraniczne)
  • Znajomość języka angielskiego lub szwedzkiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację
  • Umiejętności zarządzania czasem pracy swoim jak i pracowników oraz ustalania priorytetów zadań
  • Znajomość MS Office, AutoCad
  • Prawo jazdy kat. B.
  • Ambicja, zaangażowanie, samodzielność, odpowiedzialność i chęć rozwoju osobistego

Oferujemy:

  • Pracę w profesjonalnym i zaangażowanym zespole.
  • Stabilne i atrakcyjne warunki zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę
  • Możliwość rozwoju zawodowego przy realizacji ciekawych wyzwań budowlanych
  • Miłą atmosferę pracy
  • Zakwaterowanie
Warning: Illegal string offset 'style' in /customers/b/8/0/wama-ab.se/httpd.www/libraries/src/Helper/ModuleHelper.php on line 236 Warning: Illegal string offset 'style' in /customers/b/8/0/wama-ab.se/httpd.www/libraries/src/Helper/ModuleHelper.php on line 253

Contact WAMA AB

Warning: Illegal string offset 'style' in /customers/b/8/0/wama-ab.se/httpd.www/libraries/src/Helper/ModuleHelper.php on line 236 Warning: Illegal string offset 'style' in /customers/b/8/0/wama-ab.se/httpd.www/libraries/src/Helper/ModuleHelper.php on line 253 Warning: Illegal string offset 'style' in /customers/b/8/0/wama-ab.se/httpd.www/libraries/src/Helper/ModuleHelper.php on line 236 Warning: Illegal string offset 'style' in /customers/b/8/0/wama-ab.se/httpd.www/libraries/src/Helper/ModuleHelper.php on line 253

WAMA AB
Vretenvägen 9
171 54 Solna
+46 10 150 05 14